PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Sobota 04.04.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Přání na prázdniny

Tisková zpráva

Členové Dětské tiskové agentury udělali malý průzkum mezi populárními osobnostmi. Ptali se, jaké prázdniny by dětem přály. Každý den jednu z odpovědí zveřejníme.
Na stránkách www.dta.zde.cz si můžete většinu odpovědí také poslechnout na vlastní uši!

Jedenáctý Zlatý Ámos Jiří Luka.
"Milí školáci, přeju vám, aby o prázdninách nebyly vaše dny prázdné, ale aby se naplnily dobrodružstvím, poznáváním nových míst, dováděním, legrací, smíchem, táboráky, sluníčkem, koupáním, hrami, pohodou....
Ať prázdninový čas běží pomaleji než čas školní a ať jsou kolem vás jen dobří lidé!"

Co přeje režisérka Jitka Němcová
Znáte pohádku Nevěsta pro Paddyho, Zvon jménem Lukáš nebo komedii Uctivá poklona pane Khon či televizní film Ruth to vidí jinak anebo zábavný televizní pořad Abeceda? Právě pod nimi je podpis režisérky Jitky Němcové. Natočila toho samozřejmě mnohem víc, její doménou jsou zábavné televizní pořady a filmy. Je ženou režisérské legendy Otakara Vávry. Přečtěte si, co vám přeje na prázdniny.
"Já bych popřála bezvadná kámoše a kamarády - to je strašně důležitý - který by jim pak zůstali na celý život. Aby si mohly svěřovat ty nejtajnější bolístky. A popřála bych, aby jim to přátelství vydrželo prostě dlouho, dlouho a popřála bych jim, aby se jenom veselily a radovaly."

Ředitelka volného času
Tak jsem před časem přejmenoval funkci ing. Evy Bartoňové, která je na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ředitelkou odboru pro mládež. Jako ředitelky jsem se jí tedy zeptal, jaký rozvrh hodin by doporučovala dětem na prázdniny. Přečtěte si její odpověď.
"Já bych nebrala to, že prázdniny mají mít rozvrh hodin. Já bych si přála, aby prázdniny byly dobou a časem, na které děti budou vzpomínat. Aby si řekly, byl to úžasný čas. Prázdniny jsou hlavně proto, aby děti zregenerovaly, aby si to užily, aby přišly k úplně jiným zážitkům, než které mají ve školním roce. Proto já osobně velmi nemám ráda, když někdo říká, že dítě se má o prázdninách učit. Ne!"

Lucie Vondráčková a její prázdninové přání
Když jsem Lucii Vondráčkové zavolal, ozvalo se ze sluchátka radostné "Dobrý den". Bylo to po ránu a Lucka měla evidentně dobrou náladu. Ostatně jinak než v dobré náladě jsem ji ještě nikdy neviděl. Také ona má pro vás prázdninové přání.
"Přeji všem sluníčko, jestli jedete na tábor tak abyste tam poznali nějakého dobrého kamaráda, se kterým si budete rozumět a abyste nedostali žádnej kašel nebo horečku, protože prázdniny jsou od toho abyste nebyli nemocní."

Dětem hodně závidím ...
...říká ve svém přání na prázdniny herec Bořivoj Navrátil. Působil mimo jiné v Národním divadle, teď spolupracuje s divadelním spolkem Kašpar. Znáte ho možná jako doktora z filmů Pozor, vizita nebo Sestřičky či Už zase skáču přes kaluže. Hrál také ve filmu Knoflíkáři, v pohádkách třeba Pekelná maturita, Cyprián a bezhlavý prapradědeček a dalších. Přečtěte si jeho prázdninové přání.
"Já dětem hrozně závidím to hledání místa na slunci. To mě vždycky tak fascinovalo, když jsem to prožíval se svým synem a teď když jsem svědkem toho hledání místa na slunci svých vnoučat, je to velice vzrušující. A tak dětem přeji, aby to místo našly a aby byly spokojené."

Standa Hložek
Kdo by neznal megahit (tak se té písničce opravdu říká) Holky z naší školky! Standa Hložek těch hitů má na svém kontě samozřejmě mnohem mnohem víc. A o prázdninách prý bude mimo jiné točit další cédéčko. Přesto si udělá čas i na cestování za dětmi. Říká to ve svém přání.
"Já si myslím, že prázdniny jsou od toho, aby je člověk prožil v plném zdraví a v pohodě a aby byl na čerstvém vzduchu. Přeji dětem, aby zpívaly písničky, aby sportovaly, aby měly hezký počasí, aby si mohly zaplavat... Takový prázdniny jsem vždycky měl já jako kluk. No a já o prázdninách taky občas zavítám na nějaký ten tábor nebo mezi děti. A tohle všechno jim přeji z celého srdce."

Přání Ámose druhého
Pavel Bednář je druhým Zlatým Ámosem České republiky. Korunován byl v roce 1995. Fotka je z té doby. Pro pořadatele a porotce ankety je nezapomenutelné jeho společné vystoupení se žáky, kdy originálním způsobem doprovázel dívčí sbor na kytaru a zpíval. Přečtěte si jeho prázdninové přání.
"Přeji dětem , aby o prázdninách zažily dobrodružství, aby zažily krásné zážitky s rodiči, kteří si udělají čas jen pro ně. Užijte si v přírodě na plný pecky tu krátkou dobu bez školních povinností."


Jakub Janda je sportovec, který u nás znovu oživil zájem o skoky na lyžích. I ti, kteří se o zimní sporty a skoky na lyžích nikdy moc nezajímali, v době olympiády seděli u obrazovek a drželi palce. Tam mu to sice nevyšlo, ale v jiných závodech nám dělal jen radost. O Jakubovi se píše, že je skromný, vstřícný, vytrvalý a tvrdohlavý...
A jaké vám přeje prázdniny?
"Samozřejmě bych chtěl dětem popřát krásné počasí, žádnou nemoc nebo zranění a aby si prázdniny užily podle svých představ."

Zlatý Ámos roku 2000...
...se jmenuje Libor Sládek. Také on se připojil k naší anketě přání na prázdniny. Stačí jen kliknout na nadpis a jeho přání budete mít před očima.
"Ahoj, posílám pozdrav a vzkaz dětem na prázdniny:
Užijte si tepla (pokud nějaké bude), odpočívejte, neučte se (!!) a naberte síly k dalšímu boji v příštím školním roce!"

Nabíjející prázdniny...
..přeje všem další z řady Zlatých Ámosů, tentokrát Robert Kupka z Kolešovic.
"Přeji všem, co mají třeba jen trochu něco společného se školou, klidné a energií nabíjející prázdniny. A všem dětem, aby se zhluboka nadechly a vnímaly tu krásu a volnost kolem sebe. A měly radost z každého dne co nejčastěji, vždyť i prázdniny jsou součástí školního roku a navíc do školy chodíme tak trochu stále."

Ámoska Jarmila Ichová
Byla to druhá žena, která zvítězila v anketě Zlatý Ámos. Je z Českých Budějovic. Žáci jí po vítězství udělali bustu a na ní napsali Zlatý kámoš. Myslím, že režisér Zdeněk Troška to do filmu Kameňák od nich okopíroval.
Přečtěte si, co vám přeje na prázdniny.
"Přeji všem dětem, aby si jejich učitelé užili prázdniny tak, že budou v září sršet energií a dobrými nápady. A jestli to nevyjde, tak to třeba vyřeší podzimní prázdniny."

Pozn. pro novináře: Další informace na tel. 603 426 422 nebo dta@cmail.cz

Klub Domino, Dětská tisková agentura
Na Nivách 314, 141 00 Praha 4
tel. 241 484 321, 603 426 422,
www.dta.zde.cz, mail dta@cmail.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 27.06.2006 v 19:28 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA