PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Středa 26.02.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Měsíc Afriky

Od 10. května do 17. srpna proběhnou ve třech městech ČR výstavy, přednášky a besedy, které připomenou původ i úspěchy světoznámé spisovatelky, malířky i ochránkyně přírody Joy Adamsonové, která se narodila v Opavě v roce 1910 a zemřela v Keni v roce 1980.

Nejširší veřejnosti je Joy Adamsonová známa především jako spisovatelka - napsala knížky "Příběh lvice Elsy", "Příběh levhartice Penny" a další, kterých se prodalo přes 5 milionů výtisků a které byly přeloženy do 25 jazyků. Výtěžek z prodeje knih i filmových práv pak věnovala Joy Adamsonová prostřednictvím své nadace "Elsa Wild Animal Appeal" na podporu ekologického hnutí po celém světě.

Program:

Praha 10. května - 8. června, budova Českých center: výstava "Opavské kořeny Joy Adamsonové", která představí také její unikátní portréty příslušníků keňských kmenů, které se mezitím staly keňským národním pokladem, protože řada kmenů již zanikla.

Praha, 17. května v 18.00, budova Českých center: přednáška " Joy Adamsonová - Dlouhé safari z Opavy do Keni" - přednáška s obrazovým doprovodem se zaměří na klíčové momenty z mládí slavné opavské rodačky, které měly vliv na její pozdější profesionální úspěchy, ale ovlivnily i její pohnutý osobní život. Přednáška současně představí Keňu, která se stala novou vlastní slavné spisovatelky, malířky i ochránkyně přírody. Přednášející: Zuzana Beranová.

Ostrava, 13. května - 30. května ZOO Ostrava, Pavilón slonů: výstava "Divoká Afrika Joy Adamsonové". Výstava představí kořeny slavné opavské rodačky i to, jak pomáhala navracet zvířata do divoké přírody a zakládat národní parky v Keni.
Dne 13. května v 15.00 proběhne ve výukovém centru ZOO Ostrava stejnojmenná přednáška Zuzany Beranové s obrazovým doprovodem.

Tato výstava bude pokračovat následně v Opavě od 31. května do 17. srpna ve foyer Městského domu kultury Petra Bezruče v Opavě. Dne 31. května v 17.00 proběhne vernisáž výstavy s následnou stejnojmennou přednáškou.

Opava 6. června, Městský dům kultury Petra Bezruče v Opavě, hlavní sál: "Joy v naší rodině" - beseda s nejbližšími příbuznými opavské rodačky Joy Adamsonové, kteří nyní žijí v Anglii. Beseda bude vedena v angličtině, překlad zajištěn. Začátek: 10.00

Výstavy připravila Zuzana Beranová pod záštitou Magistrátu města Opavy a ve spolupráci s Knihovnou Petra Bezruče v Opavě.

Zveřejněno 16.05.2007 v 08:00 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA