PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 28.09.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Zahraniční aktivity souborů

Od května do začátku července se na 15 našich folklorních festivalech představilo 43 zahraničních souborů.

Pro informace jsme zašli za Jarkou Zorbićovou, generálním sekretářem zahraniční vztahů FoS ČR.

"Od května do začátku července se na 15 našich folklorních festivalech představilo 43 zahraničních souborů. Ze Slovenska jich přijelo 10, z Maďarska 5, ze Srbska 4, Rumunska 3, z Polska 2, z Chorvatska 2. po jednom pak z Jižní Koreje, Kamerunu, Indonézie, Gruzie, Rakouska, Ruska, Ukrajiny, Řecka, Španělska, Dánska a Finska.

Jarní "kolečko" absolvoval soubor SPANDAN z Indie, který se představil na festivalech v Plzni, Dolní Čermné a Rožnově pod Radhoštěm.

Na "půlkolečka" v srpnu a v září jsou pozvány soubory z Indonezie, Kostariky, Srbska, Ruska a Černé hory."Podzimní "kolečka" vyplní soubory z Číny a Mexika.

V květnu se uskutečnil zájezd souboru Ostravička z Frýdku-Místku do Číny, který byl uspořádán za vydatné podpory velvyslanectví Čínské republiky v Praze. O jeho úspěšném průběhu jsme se mohli dočíst na webovských stránkách Ostravičky:

"Zájezdu se zúčastnilo 29 dětí a 5 vedoucích Byla to 1. obrovská akce v Číně na ochranu nehmotného kulturního dědictví a jsme rádi, že jsme dostali příležitost být této akce součástí vedle dalších 10 zahraničních souborů z celého světa. Jako jediný zahraniční dětský soubor si děti získaly sympatie, svým vystupováním na jevištích i ve svém volném čase. Byly odměněny dlouhými potlesky a mnoha dárky od čínských dětí na všech svých vystoupeních a staly se miláčky pořadatelů. Byl to dosud nejkrásnější, ale i nejnáročnější zájezd Ostravičky. Překvapením pro nás bylo ubytování v krásném hotelu, přijetí v 8 školách, stravování v luxusních restauracích, zaplacení letenek z Pekingu do Chengdu a naplnění všech našich přání. Mimo účinkování na 8 školách a v bombastickém průvodu, účinkovaly děti na pódiu Světové strojírenské výstavy, která probíhala rovněž v Chengdu, navštívili jsme ZOO s pandami, Národní muzeum, Historické muzeum a typickou čínskou vesnici v horách.
Věříme, že naše děti se zapsaly do srdcí tisícům převážně dětských diváků, že svým vystupováním reprezentovaly lidové umění a péči o lidovou kulturu v ČR co nejlépe.
Poděkování za tento zájezd patří FoS ČR, kterým jsme byli vybráni a doporučeni na Čínské velvyslanectví, organizátorům BVV v Brně, které nám pomohlo finančně i se zajištěním vystoupení na WCIETF v Číně, sponzorům Gaben, Unibon, Kooperativa a Mattes-Rebicek a samozřejmě rodičům dětí za nemalou finanční částku, kterou museli pokrýt cestovní náklady.
Jsme rádi, že se nám podařilo v roce 25. výročí založení souboru být na této akci."

"Dětský folklorní soubor Soláněk (Hutisko-Solanec) vystupoval na festivalu v Monastir Dobrunu - Bosna -Hercegovina, soubor Lipina z Vracova navštívil festival Borovo v Chorvatsku a dětský Hořeňáček z Lázní Bělohrad byl hostem festivalu v srbském Bělehradě.

V srpnu zavítají do Banja Luky v Bosně - Hercegovině členové souboru Vonička (Čestlice), do chorvatské Slobodnice a do Ljubušky v Bosně zavítá soubor Malá Lipta z Liptálu. Soubor Lipta pak zamíří do bosenské Bijejliny a srbské Sremské Mitrovice.

Soubor Šumava z Klatov zamířila v červenci do ruského města Zarečnyj ve Sverdlovské oblasti a Pentla z Boršic do Jekatěrinburgu a Orenburgu."

Dušan Macháček

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.07.2007 v 21:41 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA