PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Sobota 29.02.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Moravskoslezský kraj jako první v ČR certifikuje objekty i pro zdravotně postižené

Zhruba 10 procent české populace tvoří lidé s nějakým druhem zdravotního postižení nebo omezení. Současný turistický ruch zohledňuje potřeby těchto osob většinou pouze dle zákonem stanovených norem. Mnoho turistických cílů či ubytovacích kapacit je pro zdravotně postižené osoby nedostupných.

Od 1. června 2007 mohou organizace podnikající v cestovním ruchu na území Beskyd požádat o zařazení do databáze a udělení certifikátu "Bez bariér". Moravskoslezský kraj je prvním krajem v České republice, ve kterém tento systém certifikace probíhá.

Certifikační systém "Bez bariér" vznikl v rámci projektu Beskydy pro všechny a je obdobou klasifikace hotelů a restaurací. Označuje dostupnost turistických zařízení pro osoby s různým druhem postižení nebo zdravotním omezením a propaguje místa vhodná pro návštěvu či rekreaci osob se zdravotním postižením. Zdravotně postižení představují v Moravskoslezském kraji zhruba 13 tisíc osob, v Evropské unii pak přibližně 37 milionů lidí. Tento údaj nezahrnuje ostatní rodinné příslušníky postižených a seniory. Zdravotně postižení rádi cestují ve skupinách a bývají věrnými zákazníky.

Objekty, které certifikát "Bez bariér" získají, budou mít oprávnění používat tuto speciální značku při své prezentaci a propagaci. Kromě umístění na internetovém portále budou také uvedené ve druhém vydání tzv. Travel manuálu, který včetně speciální mapy vyjde koncem letošního roku.

Zájemci o informace k certifikaci z řad poskytovatelů služeb v cestovním ruchu se mohou obrátit na realizátory projektu prostřednictvím internetových stránek www.jedemetaky.cz, anebo využít poradenského call centra na telefonním čísle 720 675 159, na němž se zájemci mohou dozvědět informace každé úterý a čtvrtek od 9 do 13 hodin. Po dobu trvání projektu Beskydy pro všechny probíhá certifikace zdarma.

"Chceme představit novou klientelu pro podnikatele v cestovním ruchu, a tak rozšířit možnosti trávení volného času pro zdravotně postižené osoby s nejrůznějším druhem omezení," uvedla hlavní manažerka projektu Jarmila Šagátová. "Rozvoj sociální turistiky může také podpořit rozvoj sociálního podnikání a přinést nová pracovní místa pro zdravotně postižené osoby."

Projekt "Beskydy pro všechny" je realizován a financován v rámci Iniciativy Společenství EQUAL rozvojovým partnerstvím jedenácti organizací pod vedením je třinecké společnosti Kazuist s.r.o.

Více informací naleznete na

www.projekt-beskydy.cz.

Zveřejněno 18.08.2007 v 13:39 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA