PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 28.09.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

P R O G R A M IV. MFF PRAŽSKÝ JARMARK

FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY
P R O G R A M IV. MEZINÁRODNÍHO FOLKLORNÍHO FESTIVALU "PRAŽSKÝ JARMARK"
PRAHA 1, NA OVOCNÉM TRHU 28. 8. - 2. 9. 2007

Folklorní festival PRAŽSKÝ JARMARK se za svou krátkou historií zařadil mezi nejvýznamnější, nejprestižnější a po stránce účasti souborů vůbec mezi největší mezinárodní folklorní festivaly pořádané v České republice. Na sklonku léta a všichni společně věřme, že na počátku přicházejícího nádherného babího léta si zajisté hlavní město Praha, takový festival zaslouží. Snahou je prezentovat před širokou pražskou veřejností, ale i mnoha zahraničními i domácími návštěvníky hlavního města, ohromnou sílu, nesmírnou krásu a pestrost domácího, ale i zahraničního folklóru. Celou jistě nevšední, sváteční atmosféru na Ovocném trhu budou doplňovat ukázky drobných starých řemeslných činností. Vždyť kolik jen kvetlo řemesel všude po dědinách a městech a jak málo jich zůstalo dodnes. Přesto se najdou zruční kováři, hrnčíři, metláři, košikáři, nebo stále žádáni tesaři. Ale ať už to byli dříve sedláři, kováři, kolomazníci, sladovníci či bruskaři a mnoho dalších, všechna jejich rukodělná činnost, um a zručnost se projevila i v lidové slovesnosti. Vzniklo bohatství písní a říkadel, žertovných popěvků, rčení, úsloví a pověstí, ale také i tanců.

Podíváme se na některé z nich a ponoříme se do dávných časů, kdy jediným spojením mezi lidmi byli formani, potulní drotaři, miškáři a obchodníci nabízející své zboží.
Ponoříme se do časů, kdy lidé tak nespěchali jako dnes a dokázali vytvořit krásu, která věky překonává.

Autor programů a režie : Miroslav E K A R T
Produkce : Vlasta C I B U L O V Á
Průvodní slovo : Tomáš G R O S S
Texty : Jiřina K A Š P A R O V Á
Tomáš G R O S S
Miroslav E K A R T
Inspice : Hana S L U Š T Í K O V Á
Hana E K A R T O V Á
Průvod účinkujících : Josef H A R Č A R I K
Ozvučení : RM Promotion Produktin
Filmová dokumentace : Studio UNITED ART Richard Korbut

ÚČINKUJÍCÍ ZAHRANIČNÍ SOUBORY :

HORA RISHONIM, Jeruzalém, Izrael
FA PRI HRAMU SVETI DJORDJE, Bělehrad, Srbsko
URALSKAJA VĚČORA, Jekatěrinburg, Rusko
EXPRESION LATINOAMERICANA, Ekvádor
OMLADINA, Košice, Slovensko
HUEYITLATOANI, Milpa Alta, Mexiko
LIN´AN FOLK ART GROUP, Čína
KYSUČAN, Čadca, Slovensko
BRADULETUL, Horezu, Rumunsko
GENEVOIS DE CORS DES ALPES, Ženeva, Švýcarsko
RANCHO FOLCLÓRICO DE MONCARAPACHO, Olhao, Portugalsko
IRTYŠ, Omsk, Rusko
GERNÁTOVCI, Čadca, Slovensko

ÚČINKUJÍCÍ DOMÁCÍ SOUBORY :

PRÁCHEŇSKÝ SOUBOR, Strakonice
Folklorní soubor VRTEK, Opava
Soubor lidových písní a tanců VALAŠSKÝ VOJVODA, Kozlovice
Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ, Brno
Folklorní soubor VELKÁ ROSÉNKA, Praha
Dětský folklorní soubor ROSÉNKA, Praha
Cimbálová muzika BROLN, se svými sólisty
Dětský folklorní soubor KYTICE, Praha
Soubor písní a tanců HOŘEŇÁK, Lázně Bělohrad
Folklorní soubor ČTYŘLÍSTEK, Nové Strašecí
Folklorní soubor GAUDEAMUS VŠE PRAHA
Horácký soubor písní a tanců PODJAVOŘIČAN, Telč
Soubor písní a tanců OLŠAVA, Uherský Brod
Dětský folklorní soubor ŠPINDLERÁČEK, Špindlerův Mlýn
Soubor BETTY, Praha

SKLADBA PROGRAMOVÝCH DNŮ :

ÚTERÝ 28. 8. 2007 - program od 16,00 do 22,00 hodin
Účinkující soubory :
16,00 - RANCHO FOLCLÓRICO DE MONCARAPACHO, Portugalsko
16,30 - LIN´AN FOLK ART GROUP, Čína
17,00 - KYSUČAN a GERNÁTOVCI, Slovensko
17,30 - HORA RISHONIM, Jeruzalém, Izrael
18,00 - Folklorní soubor VRTEK, Opava
18,30 - EXPRESION LATINOAMERICANA, Ekvádor
19,00 - Soubor písní a tanců HOŘEŇÁK, Lázně Bělohrad
19,30 - FA PRI HRAMU SVETI DJORDJE, Srbska
20,00 - Slavnostní ceremoniál a zahájení PRAŽSKÉHO JARMARKU
20,30 - URALSKAJA VĚČORA, Jekatěrinburg, Rusko
21,00 - Folklorní soubor ČTYŘLÍSTEK, Nové Strašecí
21,30 - HUEYITLATOANI, Milpa Alta, Mexika

Ve 20,00 hodin rozezní náměstí Ovocného trhu trombyty a fujary k oficiálnímu zahájení Mezinárodního folklorního festivalu PRAŽSKÝ JARMARK, za účasti hlavních představitelů festivalu, významných VIP
hostů a jednoho krojovaného páru
STŘEDA 29. 8. 2007
Ve 14,00 hodin - slavnostní průvod účinkujících
Slavnostní průvod folklorních souborů s mezinárodní účastí by měl dotvářet celkový charakter a atmosféru festivalu. Divákům se naskytne jedinečná příležitost shlédnout barevný proud mnoha souborů z jednotlivých folklorních regionů České republiky, ale i z daleké ciziny, s řekou pestrosti krojů, radosti, tance a zpěvu.
- sraz jednotlivých souborů bude od 13,00 hodin na Staroměstském náměstí
- od 14,00 hodin všechny zúčastněné soubory roztančí a rozezpívají na určených místech celé Staroměstské náměstí cca 7 - 10 minut
- ve 14,15 hodin se vydá slavnostní průvod ze Staroměstského náměstí, projde Celetnou ulicí směrem na Ovocný trh
- na čtyřech určených zastávkách v Celetné ulici provedou soubory malou ukázku ze svého repertoáru hudba, tanec a zpěv
- slavnostní průvod vyvrcholí před hlavní scénou na Ovocném trhu krátkým představením jednotlivých souborů
Průvodu se zúčastní soubory :
- HORA RISHOHIM, Jeruzalém, Izraele
- PRI HRAMU SVETI DJORDJE, Bělehrad, Srbsko
- URALSKAJA VĚČORA, Jekatěrinburg, Ruska
- EXPRESION LATINOAMERICANA, Ekvádor
- HUEYITLATOANI? Milpa Alta, Mexiko
 LIN´AN FOLK ART GROUP, Čína
 KYSUČAN, Slovensko
- RANCHO FOLCLÓRICO DE MONCARAPACHO, Portugalsko
- GERNÁTOVCI, Slovensko
- Dětský folklorní soubor KYTICE, Praha
- Folklorní soubor VELKÁ ROSÉNKA, Praha
- Dětský folklorní soubor ROSÉNKA, Praha
- Soubor BETTY, Praha
- Dětský folklorní soubor ŠPINDLERÁČEK, Špindlerův Mlýn
- Horácký soubor písní a tanců PODJAVOŘIČAN, Telč

PROGRAM - od 16,00 do 22,00 hodin
Účinkující soubory :
16,00 - RANCHO FOLCLÓRICO DE MONCARAPACHO, Portugalsko
16,30 - Soubor BETTY, Praha
17,00 - LIN´AN FOLK ART GROUP, Čína
17,30 - GERNÁTOVCI, Slovensko
18,00 - Dětský folklorní soubor ŠPINDLERÁČEK, Špindlerův Mlýn
18,30 - EXPRESION LATINOAMERICANA, Ekvádor
19,00 - HUEYITLATOANI, Milpa Alta, Mexiko
19,30 - Horácký soubor písní a tanců PODJAVOŘIČAN, Telč
20,00 - URALSKAJA VĚČORA, Jekatěrinburg, Rusko
20,30 - KYSUČAN, Slovensko
21,00 - HORA RISHONIM, Jeruzalém, Izrael
21,30 - FA PRI HRAMU SVETI DJORDJE, Srbsko


ČTVRTEK 30. 8. 2007 - hl. program od 16,00 do 22,00 hodin

14.30 hodin - odpolední program
Vystoupení sportovních skupin České asociace Sport pro všechny
Program: akrobacie, gymnastické skladby, akrobatický rock and roll a haki sak.
Účinkují: Sportklub Kladno, TJ Sokol Řepy, Sokol Pražský, Sokol Malá Strana, Gym Club REDA Praha
Účinkující soubory hlavního programu :
16,00 - KYSUČAN a GERNÁTOVCI, Slovensko
16,30 - LIN´AN FOLK ART GROUP, Čína
16,45 - RANCHO FOLCLÓRICO DE MONCARAPACHO, Portugalsko
17,00 - Soubor lidových písní a tanců VALAŠSKÝ VOJVODA, Kozlovice
17,30 - GENEVOIS DE CORS DES ALPES, Švýcarsko
18,00 - PRACHEŇSKÝ SOUBOR STRAKONICE
18,30 - Folklorní soubor ROSÉNKA, Praha
19,15 - URALSKAJA VĚČORA Jekatěrinburg, Rusko
19,45 - EXPRESION LATINOAMERICANA, Ekvádor
20,15 - HORA RISHONIM, Jeruzalém, Izrael
20,45 - FA PRI HRAMU SVETI DJORDJE, Srbsko
21,15 - HUEYITLATOANI, Milpa Alta, Mexiko
21,45 - IRTYŠ, Omsk, Rusko
Slavnostní recepce :
Od 20,00 hodin proběhne v prostorách kláštera u svatého Jakuba pro pozvané hosty festivalu slavnostní recepce

PÁTEK 31. 8. 2007 - hl. program od 16,00 do 22,00 hodin

14.00 hodin - odpolední program
Koncert hudebních skupin, finalistů Dětské Porty 2007
Pořádá 96. PS Veselí medvědi

Účinkující soubory hlavního programu :
16,00 - URALSKAJA VĚČORA, Jekatěrinburg, Rusko
16,30 - LIN´AN FOLK ART GROUP, Čína
17,00 - RANCHO FOLCLÓRICO DE MONCARAPACHO, Portugalsko
17,30 - GENEVOIS DE CORS DES ALPES, Švýcarsko
18,00 - EXPRESION LATINOAMERICANA, Ekvádor
18,15 - FA PRI HRAMU SVETI DJORDJE, Srbsko
18,45 - Folklorní soubor VELKÁ ROSÉNKA, Praha
19,15 - HORA RISHONIM, Jeruzalém, Izrael
19,45 - OMLADINA, Košice, Slovensko
20,15 - IRTYŠ, Omsk, Rusko
20,45 - Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ, Brno

OD 22,00 hodin proběhne v restauraci EL MÁGICO v Kunraticích společný zábavný večer všech zúčastněných zahraničních souborů.


SOBOTA 1. 9. 2007 - hl. program od 16,00 do 22,00 hodin

15,00 hodin - odpolední program
Vystoupení dětí folklorní Taneční dílny DTK

Účinkující soubory hlavního programu :
16,00 - GENEVOIS DE CORS DES ALPES, Švýcarsko
16,15 - BRADULETUL, Horezu, Rumunsko
16,45 - RANCHO FOLCLÓRICO DE MONCARAPACHO, Portugalsko
17,15 - OMLADINA, Košice, Slovensko
17,45 - HORA RISHONIM, Jeruzalém, Izrael
18,15 - Folklorní soubor GAUDEAMUS, Praha
18,45 - EXPRESION LATINOAMERICANA, Ekvádor
19,15 - vítězové soutěže dětských zpěváčků lidových písní ZPĚVÁČEK 2007
- Kristýna Daňhelová, Michal Šabršula a Tadeáš Hoza
19,30 - Cimbálová muzika BROLN se svými sólisty
20,15 - LIN´AN FOLK ART GROUP, Čína
20,45 - IRTYŠ, Omsk, Ruska
21,15 - FA PRI HRAMU SVETI DJORDJE, Srbsko
21,30 - OMLADINA, Košice, Slovensko

NEDĚLE 2. 9. 2007 - hl. program od 16,00 do 22,00 hodin

SATELITNÍ PROGRAM - od 13,00 hodin Praha 17 - Řepy
13,00 - BRADULETUL, Horezu, Rumunsko
13,30 - IRTYŠ, Omsk, Rusko
14,00 - OMLADINA, Košice, Slovensko
programová příprava Blanka Koldová
produkce a přeprava souborů Vlasta Cibulová a Jaroslav Mikunda
14,30 hodin - odpolední program
Představení "Peaceničky"
Zpívají, mluví, tancují a hrají členové Dismanova rozhlasového dětského souboru. Výprava Barbora Veselá, režie Zdena Fleglová
Účinkující soubory hlavního programu :
16,00 - RANCHO FOLCLÓRICO DE MONCARAPACHO, Portugalsko
16,20 - Dětský folklorní soubor KYTICE, Praha
16,40 - LIN´AN FOLK ART GROUP, Čína
17,00 - BRADULETUL, Horezu, Rumunsko
17,30 - EXPRESION LATINOAMERICANA, Ekvádor
18,00 - IRTYŠ, Omsk, Rusko
18,30 - Soubor písní a tanců OLŠAVA, Uherský Brod
19,00 - Závěrečný ceremoniál festivalu
19,30 - OMLADINA, Košice, Slovensko

Zveřejněno 16.08.2007 v 20:43 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA