PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Sobota 29.02.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

ZPÍVALI A HRÁLI PRO RADOST

PRAHA - ŽOFÍN, 14.10. 2007
Tisková zpráva

Už první melodie v podání Orchestru lidových nástrojů Vojenského uměleckého souboru Ondráš z Brna naladily návštěvníky koncertu Zpíváme pro radost v Paláci Žofín do výborné atmosféry. Zaplněnému hledišti se výborným zpěvem postupně představily medailistky letošních soutěží Zpěváček a Slávik Slovenska Anna Šefčíková, Barbora Šedivá, Martina Kertészová a Aneta Ručková. Největší aplaus si zasloužily výkony zlatých vítězek národních soutěží - Marianny Vasilenkové a Kristýny Daňhelové. Ale nemenší ohlas měla i vystoupení vítězů zahraničních dětských soutěží Karoliny Sypniewske z Polska, Andreje Merova z Ruska a Žasminy Cvetkové z Bulharska.

Zásluhu na jejich výkonech měly i doprovodné orchestry - Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů vedený Františkem Černým, Orchestr lidových nástrojů souboru VUS Ondráš pod vedením Lubomíra Graffeho a s hostujícím primášem Miro Dudíkem a Lidová muzika z Třemošné pod vedením Dalibora Bárty.

Vynikajícím zpestřením programu bylo koncertní vystoupení Felixe Slováčka, který virtuózně zahrál lidové melodie na soprán saxafonu spolu s ondrášovskými muzikanty.
Zajímavé bylo i představení Marcely Holanové, která v doprovodu BROLNu zazpívala slováckou Když sem šel z Hradišťa. České lidové melodie a písně se sympatickým projevem a výborným hudebním projevem představili členové muziky z Třemošné. Pozadu nezůstali ani členové muziky VUS Ondráš, kteří zejména Podpolianskými prekáračkami doslova překvapili diváky vynikajícím výkonem čtyř houslistů ale i dalších členů orchestru. Stejně tak překvapivé bylo i výborné pěvecké vystoupení moderátorky večera Jitky Novotné-Málkové s BROLNEm.

Skutečným vyvrcholením nedělního programu koncertu bylo vystoupení patrona obou národních soutěží dětských zpěváčků, mistra Petra Dvorského. Slovenské lidové písně v jeho podání jsou nezapomenutelné, stejně jako společné zpívání s Marcelou Holanovou, Jitkou Novotnou a Františkem Černým. Symbolický byl závěr koncertu, kdy společně všichni účinkující pod "taktovkou" Petra Dvorského zazpívali závěrečnou píseň Lásko, Bože, lásko poděkovali se divákům a hostům za přízeň, rozloučili se s letošním ročníkem obou soutěží Zpěváček a Slávik Slovenska a odstartovali přípravy na ročník 2008.

závěr koncertu

Moderátorka koncertu Jitka Novotná v průběhu večera přerušila hudební a pěvecká vystoupení, aby dala prostor k předání sponzorského daru dětské soutěži Zpěváček z rukou předsedy představenstva společnosti MAITREA Antonína Koláčka do rukou předsedy FoS ČR Zdeňka Pšenici. V průběhu večera jménem Folklorního sdružení ČR a dalších partnerů předal předseda Z. Pšenica Ocenění a poděkoval generálnímu řediteli ČRO Václavu Kasíkovi za dlouholetou podporu lidové písni a folkloru na všech stanicích Českého rozhlasu.

pan Koláček předává FoS ČR  dar firmy Matreia
pan Koláček předává FoS ČR dar firmy Matreia
Václav Kasík předává ocenění ČRo Kristýně Daňhelové
Václav Kasík předává ocenění ČRo Kristýně Daňhelové

Koncertu, který organizovaly Folklorní sdružení ČR, Městská část Praha 1, Český rozhlas a Vojenský umělecký soubor Ondráš Brno, ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha, regionálními sdruženími FoS ČR, Hasičským záchranným sborem ČR a HZS hl. Prahy, Narodním osvetovým centrem Bratislava, Českými drahami, Správou služeb MP HM Prahy, a Agenturou NKL Žofín,se zúčastnili představitelé a hosté generálního partnera MAITREA, hlavního partnera Nadace ČEZ, všech spolupořadatelů, mediálních partnerů, sponzorů. Přítomni byli i velvyslanci Slovenské republiky v Praze Ladislav Ballek, Bulharské republiky Zdravko Popov, představitelé zastupitelských úřadů Čínské republiky, Ruské federace, partnerských organizací z Bavorska, Bulharska a Srbska. Hosty koncertu byli rovněž senátor Adolf Jílek, poslanec Tom Zajíček, představitelé Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství , mládeže a tělovýchovy, Městských částí Prahy, Krajských úřadů, regionálních Folklorních sdružení a folklorních festivalů.

Mediálními partnery koncertu byli Český rozhlas, Zlaté stránky, Radio Proglas, Dětská tisková agentura, ACR Alfa a www.borovice. Podporu rovněž poskytly Pražská paroplavební společnost, Hotel MERITUM, HALÓ noviny, časopis FOLKLOR, Nadační fond Milující oči, OČMOS, Slovensý institut, OSA, AŽD Praha, FITAZ, s.r.o., KPM Consult, a.s., Pars nova, a.s., Svaz českomoravských výrobních družstev, ČMOS, InternationalVisegradFund v rámci DTK, TG Tisk Lanškroun, Durisol a další.

Dušan Macháček
tel.: 777 910 211

Velvyslanec Slovenska a Z. Pšenica s účinkujícími ze Slovenska= 53113velvyslanec Slovenska a Z. Pšenica s účinkujícími ze Slovenska
Velvyslanec Slovenska a Z. Pšenica s účinkujícími ze Slovenska= 53113velvyslanec Slovenska a Z. Pšenica s účinkujícími ze Slovenska
prohlídka svatovítské katedrály
prohlídka svatovítské katedrály
prohlídka zahrad pod Pražským hradem
prohlídka zahrad pod Pražským hradem
návštěva Senátu P ČR
návštěva Senátu P ČR
tisková beseda
tisková beseda
účinkující děti s J. Mikundou
účinkující děti s J. Mikundou
Anna Šefčíková (Slovensko)
Anna Šefčíková (Slovensko)
Barbora Šedivá a muzika z Třemošné
Barbora Šedivá a muzika z Třemošné
Karolina Sypniewska (Polsko)
Karolina Sypniewska (Polsko)
Martina Kortészová (Slovensko)
Martina Kortészová (Slovensko)
Andrey Merov (Rusko)
Andrey Merov (Rusko)
a
Felix Slováček s primášem VUS Ondráš L. Graffem
Felix Slováček s primášem VUS Ondráš L. Graffem
Zhasmina Tsvetkova (Bulharsko)
Zhasmina Tsvetkova (Bulharsko)
Marcela Holanová a Peter Dvorský
Marcela Holanová a Peter Dvorský
Mariana Vasilenková (Slovensko)
Mariana Vasilenková (Slovensko)
Kristýna Daňhelová
Kristýna Daňhelová
závěr koncertu
závěr koncertu
DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 15.10.2007 v 22:40 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA