PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Sobota 26.09.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

XXIV. setkání lidových muzik a III. setkání dětských lidových muzik

Tisková zpráva
Blíží se 10. listopad 2007 kdy se opět milovníci lidového hudebního umění potkají na XXIV. setkání lidových muzik a III. setkání dětských lidových muzik.

XXIV. setkání lidových muzik
a
III. setkání dětských lidových muzik

plakát

Blíží se 10. listopad 2007 kdy se opět milovníci lidového hudebního umění potkají na XXIV. setkání lidových muzik a III. setkání dětských lidových muzik.

Tento hudební festival bude opět v Kulturním domě Vltavská, Praha 7 v blízkosti stanice metra Vltavská na trase "C" Pražského metra.

Hlavními pořadateli festivalu jsou KYTICE, o.s., ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR. Festival se koná s finanční podporou Visegrádského kulturního fondu. Záštitu nad festivalem přijala místopředsedkyně PS Parlamentu ČR Lucie Talmanová.

Koncert dětských lidových muzik začne v neděli 10. listopadu od 13:00 hodin. Dětské muzicírování bude zaměřeno "Z naši zahrádky, zahrady a z našeho pole". V průběhu vystoupení jednotlivých dětských muzik si můžeme zavzpomínat, co všechno na naši zahrádce, zahradě, či na poli roste, sklízí, voní anebo jen tak roste pro radost. Největší radost budeme mít určitě všichni z toho, že lidová muzika má i v dnešní uspěchané době místo v našich srdcích a že dokáže potěšit, rozveselit a nabídnout prostor pro zapomnění na starosti a trable, které patří k životu stejně jako Červená modrá fiala nebo otázky malých zpěváků na čížečka jak roste mák, anebo jak se seče otavička. Podíváme se i na zápraží ale i na pole, či do lesa jak tancovala veveřička anebo jak běží liška k Táboru. Určitě je na co Vás všechny milovníky lidové poezie pozvat a strávit s námi příjemnou chvilku s malými muzikanty a potěšit se že lidové umění má stálé místo v našich srdcích i myslích.

Hudební a pěvecký projev vám nabídnou tyto dětské muziky:
Lidová muzika Hájiček z Prahy 4, Dětská lidová muzika NOTIČKY z Řevnic, Dětská cimbálová muzika KOLÍČEK z Prahy 4, Dětská lidová muzika OMINKA z Prahy 8, Dětská lidová muzika Modřenec z Prahy 4, Malá muzika z Prahy 8 a Dětská ludová hudba KORNIČKA ze Slovenského Trenčína, která je milým hostem letošního festivalu.

V hlavním sobotním programu XXIV. setkání lidových muzik v pásmu se stejnou tématikou, který začne v 16:00 hodin, se nám představí ŽANDÁR - Cimbálová muzika Slováckého krúžku Praze, nestor Setkání - Cimbálová muzika Jiřího Janouška z Prahy, Muzika folklorního souboru GAUDEAMUS, Česká lidová muzika souboru Josefa Vycpálka, Malá Česká muzika Jiřího Pospíšila, Valašská cimbálová muzika Valašského krúžku v Praze - DOLINA, Česká lidová muzika KYTICE.

Tematické zaměření dospělých muzikantů a zpěváků je stejné jako u dětských muzikantů, a proto budeme moci společně přemýšlet o tom Až pojedu vorat, jak padá dubový lísteček, nebo jak zní Hlásání žneček v podání Malé české muziky Jiřího Pospíšila, nebo jak se vypořádají muzikanti ze souboru Gaudeamus s "Řečí květin o lásce i nelásce. Určitě opět budou líbezně znít tóny v podání Jiřího Janouška a jeho CM.

Jako po jiné roky již od památné DOMOVINY i letos po skončení hlavního festivalového programu bude od 20:00 hodin "Lidová kasací zábava".

Letos na zahájení lidové zábavy přijala pozvání nezapomenutelná Dudácká lidová muzika DOKOLEČKA a pak až do půlnoci se budou střídat všechny muziky, které účinkovali v hlavním programu včetně hosta DLH KORNIČKA. Není snad lepšího aktivního odpočinku než si velice dobře zazpívat a zatancovat s kvalitní muzikou tu svou a pobýt tak v příjemném pestrobarevném muzikantském a tanečném prostředí až do půl noci. Určitě bude tu možnost si zatancovat jihočeská kolečka, různé polky, mateníky, vrtěné, sedlácké, valašské gulané, starodávný, danaje, nebo si zazpívat a pak zaverbovat. Určitě dojde i na čardáše či karičky, které již tradičně patří mezí velice oblíbené tance širší veřejnosti bez ohledu na to, z kterého folklorního regionu pochází. Tož pojďte se kasat s lidovou hudbou a nabrat energii, vyčistit mysl, setkat se s přáteli.

Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz. Slavnosti podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský a další.

Jozef Harčarik
ředitel festivalu
XXIV. setkání lidových muzik
III. setkání dětských lidových muzik
tel.: 221421517, 724 038 353
e-mail.: harcarik@rawra.cz

Poskytnuté fotografie dětských lidových muzik, které se budou festivalu účastnit

Kolíček
Kolíček
kolicek
Kornička  Kornička - Myjava
Kornička
Kornička - Myjava
Kornička-Myjava

Poskytnuté fotografie dospělých muzik, se kterými se setkáte na XXIV. SLM

Kytice - Muzika
Kytice - Muzika
Malá česká muzika Jiřího Pospíšila
Malá česká muzika Jiřího Pospíšila
Vycpálkovci
Vycpálkovci
Gaudeamus
Gaudeamus
GaudeamusII

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 27.10.2007 v 20:10 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA