PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Čtvrtek 24.09.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Pražské muziky rozdávaly radost

Druhá listopadová sobota v KD Vltavská patřila tradičnímu Setkání lidových muzik.

Druhá listopadová sobota v KD Vltavská patřila tradičnímu Setkání lidových muzik. Již od dopoledních hodin probíhaly zkoušky dětských muzikantů a zpěváčků, kteří se představili publiku hodinu po poledni. V rámci III. Setkání dětských lidových muzik, které zahájili předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica a ředitel Setkání Josef Harčarik, se představilo pět muzik z Prahy, jedna z Řevnic a Dětská cimbálová muzika Kornička z Trenčína. A bylo to představení opravdu výborné. Vedle již mladých muzikantských a zpěváckých " mazáků", z nichž mnozí mají zkušenosti i ze zahraničních zájezdů, zde hrály, zpívaly a tancovaly děti předškolního věku, z nichž některé vystupovaly na velkém jevišti poprvé. Z pražských souborů se představily dětské lidové muziky HÁJÍČEK, MODŘENEC, OSMINKA, MALÁ MUZIKA a cimbálová muzika KOLÍČEK. Z Řevnic přijela muzika NOTIČKY. Zpestřením a velkým zážitkem bylo vystoupení muzikantů a malých zpěvaček ze slovenského souboru KORNIČKA.

Macháček
Macháček

Jsem přesvědčen, že mnozí dospělí, kteří lámou hůl nad naší nejmladší generací, by po shlédnutí vystoupení všech dětských muzik, umění, nadšení, optimismu, hravosti nejmladších i těch starších dětí by svůj názor změnili.

Po dětských muzikantech nastoupily na Vltavské jeviště dospělé lidové muziky na svém již
24.setkání, které mělo motto "Co roste a urodilo se na naší zahrádce". Čtyřhodinový program zahájila muzika souboru Kytice s jihočeskou milostnou V té naší zahrádce. Cimbálová muzika ŽANDÁR ze Slováckého krúžku v Praze mimo jiné zazpívala Čí to lúčka nekosená, ženský sbor MALÉ ČESKÉ MUZIKY Jiřího Pospíšila zaujal písní Hlásání žneček.

Na začátku vystoupení Valašské cimbálové muziky DOLINA, popřála za všechny účinkující i diváky moderátorka koncertu Romana Pacáková k osmdesátým narozeninám primáši ing. Maxovi. Muzika, která byla účastníkem všech ročníků Setkání, začala své vystoupení písní Nesejú, neořú. Muzika a sbor souboru GAUDAMUS překvapil koncipovaným pásmem Řečí květin o lásce i nelásce.

Pořadatelé využili hostování slovenských muzikantů a zpěvaček z KORNIČKY i pro vystoupení mezi "dospělými". Trenčínští u diváků ohromně zabodovali písněmi a melodiemi z Myjavy a okolí.

VYCPÁLKOVCI představili svůj vtipný program pod názvem "Kůň z Vycpálkovské zahrádky"
CIMBÁLOVÁ MUZIKA Jiřího Janouška rovněž překvapila "hostováním" mladých exotických muzikantek v červených šátcích pod vedením brilantní houslové sólistky Markéty Janouškové.
A jako obvykle, na závěr si všichni muzikanti, zpěváci a diváci společně zazpívali Ach synku, synku a další čtyři písničky.

Večerního a nočního neoficiálního programu pod názvem KASACÍ se aktivně zúčastnili všichni účinkující a mnozí návštěvníci Setkání. Těšíme se všichni na jubilejní 25. ročník v roce 2008.

XXIV. SETKÁNÍ LIDOVÝCH MUZIK a III. SETKÁNÍ DĚTSKÝCH MUZIK pořádal soubor KYTICE a Folkorní sdružení ČR pod záštitou Lucie Talmanové, místopředsedkyně PS Parlamentu ČR a za finančního přispění Městské části Praha 7.

Dušan Macháček

Macháček
Macháček
Macháček
Macháček

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 12.11.2007 v 18:33 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA