PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Neděle 10.11.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

WORKSHOP "Přenos know-how v cestovním ruchu"

Ve středu 23.4. 2003 od 9 hodin se v hotelu Česká koruna (na Zimní zahradě) v Děčíně uskutečnil workshop Programu Phare na téma rozvoje lidských zdrojů pro oblast místního rozvoje cestovního ruchu v Ústeckém kraji.
Tento pracovní seminář uspořádal Svaz cestovního ruchu DELITEUS a jako lektory pozval zkušené pracovníky informačních center: Miroslava Foltýna, provozovatele Podkrušnohorského informačního centra a prezidenta A.T.I.C. ČR, a Luďka Šorma, provozovatele Informačního centra města Pardubic a ředitele sekretariátu Asociace turistických informačních center České republiky.
DELITEUS - svaz cestovního ruchu
Řízená diskuse lektorů s účastníky workshopu se odvinula od otázky, jaká specifika má práce pracovníka turistického informačního centra. "Je to zvláštní specifická profese, odlišující se od profesí jiných?" Ano, zněla odpověď od většiny přítomných. Jedná se o práci odbornou, se zvláštními požadavky na vzdělání, znalosti a schopnosti, na specifickou pracovní dobu ve službách v době, kdy většina národa tráví svůj volný čas. Vyžaduje dobré nervy a nekonečnou zásobu vlídnosti ve styku s mnohdy nespokojenými spotřebiteli služeb cestovního ruchu. Bezplatné poskytování informací má charakter služby veřejné, ačkoliv celý ostatní komplex služeb cestovního ruchu je veliký business.
Workshop přinesl odpovědi na celou řadu otázek praktického charakteru, s nimiž se pracovníci informačních center dnes a denně setkávají, a upozornil na mnohé problémy této specifické profese, jejichž řešení je dosud otevřeno. Ukázal, že bez přenosu know-how se pracovníci informačních center neobejdou.

Luděk Šorm

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 5 názorů)


07.10.2003 v 15:31Adela Juránková

Musím souhlasit se Simonkou..ahoj.Já osobně , tak dlouho v íčku nejsem,abych mohla dávat velké rady, ale myslím,že spolupráce,komunikativnost a snaha pomoci a poradit je první věc, kterou by íčka mezi sebou měla zvládat na jedničku.A to vše zaleží na jednotlivcích, kteří se tomuto poslání(dá se to, tak nazvat)informatika a osoby, která pomáhá jiným v orientaci různých požadavků. (možného i nemožného nejlépe do jedné minuty).Pokud se budeme setkávat s jednotlivci, kteří nechtějí se zájmem a pružně jednat je jedno, jak jsou íčka spolu navzájem propojena...je to na lidech..mé poznatky jsou zatím velmi pozitivní a ještě jsem se za tři roky nesetkala s žádným větsím problémem(co se týká íček)-Druhá strana mince je ,jak je dobrá komunikace s privátními organizecemi ,spolky ,firmami a podnikateli.


07.10.2003 v 11:54Simona Sládková

Je to prostě jen a pouze o lidech. Dělám práci v tomto oboru již od rou 1991, tedy nějaké zkušenosti snad mám. Jsou íčka, kde vím, že mi kolegové poradí a budou se snažit, jiná - tam raději ani nevolánm či ne e-mailuji. Působím na "zlomu" jihočeského a plzeňkého kraje. Vytvořili jsme si tu jakousi "síťku" infocenter, jakékoliv zajímavé nabídky a programy si přeposíláme elektronickou cestou a tak máme přehled o dění v (beru to od západu na východ, ne podle důležitosti :-)))) ): Železné Rudě, Velharticích, Sušici, Kašperských Horách, Rábí, Horažďovicích, Blatné, Strakonicích, a snažíme se propojit na Písek..... Ale jakmile se stane, že někde přestane pracovat osvědčený pracovník a přijde někdo nový, který nemá o věc takový zájem, bývá to potíž....Ještě že naše práce vyžaduje cvoky určitého druhu a kdo podobně praštěný není, dlouho u toho nevydrží....!


30.09.2003 v 10:48Jitka Štěchová

Jsem studentka cestovního ruchu a zajímám se o informační střediska, přesněji o způsob jejich vzájemné spolupráce, informační propojení a nabídku služeb. Zajímalo by mě, jestli vzájemná spoupráce probíhá a jaké specifické produkty informační centra nabízejí.


12.06.2003 v 18:26Luděk Šorm, IC Pardubice

Podle mého názoru by stát měl jasně deklarovat, zda chce na svem území SÍŤ turistických infocenter, nebo zda pouze bude jednotlivá TIC trpět. Tzn. zda chce systém, nebo zda mu stačí nesystémové řešení (tzn. stávající stav, kdy každé TIC funguje s minimálními vazbami na ostatní TIC, s různým standardem rozsahu a kvality služeb a s diametrálně odlišnými podmínkami financování veřejné služby bezplatného poskytování informací).

Pokud chce SÍŤ, pak by měl definovat standard služeb (tzn. obvyklý rozsah provozní doby, jazykové vybavení, atd.), legislativnně definovat bezplatné poskytování informací (dle definovaného standardu) jako veřejnou službu a nějakým drobným dílem se podílet na financování nákladů s touto veřejnou službou.


Jsem studenkou oboru cestovni ruch FJ+RJ na Univerzite Hradec Kralove, zajimam se o problematiku TIC a nemam doresenou otazku: Jaké kroky by bylo treba ucinit ze starny statu, zainteresovanych instituci, prip. provozovatelu, aby TIC fungovala bez ekonomickych problemu?
Vite-li nekdo aspon casteane odpoved na mou otazku, budte tak hodni a napiste mi!Dekuji.


SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 27.04.2003 v 15:41 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA